STOP БУЛІНГ

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування)

в закладі освіти та відповідальність осіб

 причетних до булінгу (цькування)

 в Романівській загальноосвітній школі

І-ІІІ ступенів імені М.Т.Рильського

1. На основі рішення комісії з розгляду випадків булінгу (цькування), яка кваліфікувала випадок як булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, директор :

- повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти;

- забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування) (далі – Заходи).

2.  Заходи здійснюються заступником директора з виховної роботи у взаємодії з практичним психологом та затверджуються директором закладу.

3. З метою виконання Заходів можна запроваджувати консультаційні години у практичного психолога, створювати скриньки довіри, оприлюднювати телефони довіри.

Відповідальність осіб причетних до булінгу (цькування)

1. Відповідальність за булінг (цькування) встановлена статтею 173 п.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення такого змісту:

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в навчальному закладі

  Загальні питання 

Булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого. 

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

Подання заяви про випадки булінгу (цькуванню) 

Відповідальна особа

 Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) 

Терміни подання та розгляду Заяв

Телефони довіри:

–    Дитяча лінія 116-111 або 0(800) 50-02-25 (з 12:00 до 16:00);

–    Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116-000;

–    Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116-123 або 0(800) 50-03-35;

–    Уповноважений Президента України з прав дитини 0(44) 25-57-675;

–    Центр надання безоплатної правової допомоги 0(800) 21-31-03;


Заява булінг.docx